Варшава — столиця Польщі

Warszawa-nocВаршава — це сучасна столиця Польщі з населенням більше 1,7 млн. чоловік та є найкрупнішим містом в Польщі. Місто ділиться на 18  адміністративних районів та розташовується на Мазовецькій низині, по обох берегах ріки Вісла.

За всю свою багату історію столиця  не один раз змінювалась, завдяки чому у Варшаві  співіснують романтика та суворість, традиція та сучасність.  Багато що в місті відновлено, але не дивлячись на це столиця Польщі наповнена пам’ятками минулих часів та, як і раніше, красива й світла.

І не зважаючи на те, що за європейськими стандартами Варшава молоде місто, в ньому є чимала кількість цікавих туристичних пам’яток, серед яких в першу чергу необхідно виділити історичний центр де розташовані: Королівський замок, Колона короля Сігізмунда ІІІ Вази, Ринкова площа, пам’ятник варшавській Русалці (Сиренка), Барбікан.

! Скачати туристичну карту Варшави

! Скачати схему метро Варшави

На півдні від Замкової площі починається одинадцятикілометровий  Королівський Тракт (Королівський шлях), на якому знаходяться минулі королівські резиденції, вілли, Президентський Палац, будинок Варшавського Університету та інші видатні архітектурні пам’ятки столиці Польщі.

В місті функціонує велика кількість парків та палацово-паркових комплексів, такі як комплекс Королівські Лазєнкі, палац Вілянув та парк Саксонські Сади.

Любителі музеїв повинні обов’язково відвідати музей Війська польського, музей історії Варшави, мультимедійний Музей Фридерика Шопена, музей техніки та археології.

В столиці розташовано багато відомих учбових закладів (Варшавський Університет, Варшавський Політехнічний Університет, Віща Школа Економіки),  в яких навчається велика кількість іноземних студентів, зокрема громадян України.

Місто є великим транспортним вузлом Польщі, в якому сходяться по вісім залізних та шосейних доріг, діють два річних порти та міжнародний аеропорт ім. Фридерика Шопена.

Фотогалерея:

 Мапа Варшави:

Переглянути збільшену карту