TAX FREE

Здійснюючи покупки у Польщі та інших країнах Європейського Союзу ми сплачуємо за нього повну вартість, яка включає й ПДВ. Саме частину сплачених податків можна повернути назад за допомогою системи TAX FREE.

Що ж таке TAX FREE?

TAX FREE (в перекладі з анг. — без зборів) — це система повернення суми податку на додану вартість (ПДВ), який можна повернути за покупки зроблені іноземними громадянами при зворотному перетині кордону тієї країни, в якій були придбані товари. Суми повернення коштів складають від 7% до 22% від суми покупки не залежно від величини ПДВ в даній країні.

Таким чином, повернення коштів можна  отримати практично за всі види товарів: одяг, взуття, електроніку, побутову техніку, будівельні матеріали, товари для дому, продукти харчування тощо.

Що необхідно зробити, щоби отримати TAX FREE?

Загальна інструкція наступна:

1. Необхідно впевнитись, що магазин де ви хочете придбати товари виписує TAX FREE. Зазвичай в таких магазинах на вході чи в касовій зоні є знак TAX FREE (може бути позначка GLOBAL BLUE та ін..)

2. Перед здійсненням оплати попередьте продавця, що хочете отримати бланк TAX FREE

3. Повертаючись до України, на кордоні Польщі повідомте польському прикордоннику, що бажаєте повернути TAX FREE та виконуйте його інструкції. Зазвичай, необхідно буде піти в окрему кімнату та попросити митника оглянути товар та поставити необхідні печатки на бланках.

4. Далі повертаєтесь та за звичною процедурою перетинаєте кордон Польщі та України.

5. Для виплати коштів звертаєтесь у відділення банку, яке виконує повернення TAX FREE. При вірному оформленні документів, працівники банку проводять повернення необхідних коштів за лічені хвилини.