Перевезення ноутбуків, фотоапаратів, мобільних пристроїв у Польщу

При перевезенні з собою комп’ютерної  та фототехніки, мобільних телефонів та інших електронних пристроїв необхідно звертати увагу на деякі моменти при їх перевезенні через державний кордон Польщі.

Якщо ви везете з собою якийсь пристрій для особистого користування — майже ніколи вам не зададуть зайвих питань. Але якщо ви будете перевозити, наприклад, два чи більше ноутбуків чи планшетів, три смартфони або чотири фотоапарата та інше, можуть виникнути логічні запитання для кого призначені ці пристрої. Особливо якщо товари знаходяться в магазинній упаковці.

В такому разі слід робити декларування речей. Саме декларація при ввезені речей показує що і скільки ви вивезли з України. При повернені назад декларація буде доказом того, що ви не придбали дані речі в Польщі. Це важливо, так як може виникнути ситуація з подвійним оподаткуванням. Так, наприклад, якщо ви придбали в Україні ноутбук автоматично сплативши ПДВ, приїхали з ним у Польщу, а потім повертаючись назад в Україну вас зможуть змусити знову заплатити ПДВ, як за товар куплений в Польщі.

Якщо ж ви дійсно придбали, наприклад планшет, у Польщі і повертаючись в Україну вам також можуть запропонувати сплатити за товар ПДВ. В даному випадку ви можете уникнути подвійного оподаткування повернувши за допомогою TAX FREE сплачений податок на додану вартість у Польщі (23% від вартості товару).

Зазвичай при перевезенні даної техніки, як речей для особистого користування, зайвих труднощів чи питань не виникає.

Стосовно комп’ютерної техніки часто лунають чутки про перевірки програмного забезпечення на наявність ліцензій. Такі перевірки в дійсності виникали та можуть виникнути. Прикордонники можуть попросити включити ноутбук та за допомогою власного програмного забезпечення швидко перевірити наявність піратських програм або нелегального контенту (наприклад, матеріалів порнографічного характеру). Звичайно, такі акції є великою рідкістю, але за свідченнями очевидців інколи відбувались.

Добавить комментарий