Основна інформація про Польщу

Польща (офіційна назва Республіка Польща — Rzeczpospolita Polska) являє собою демократичну державу в самому центрі Європи і по суші межує з Німеччиною, Чехією, Словаччиною, Україною, Білорусією, Литвою та Росією, а також з Данією і Швецією за допомогою Балтійського моря.

Територія цієї європейської країни охоплює площу понад 312 тис. км. і займає за цим показником 69 місце у світі і дев’яте в Європі. Чисельність населення Польщі перевищує 38,5 млн. громадян, що показує середню щільність населення.

Столиця Польщі — місто Варшава, є найбільшим містом країни з населенням близько 2 млн. чоловік.

Прапор — біло-червоний. Державний герб — білий орел у золотій короні на червоному тлі.

Державна мова країни — польська.

Адміністративний поділ Польщі складається з 16 воєводств, 314 повітів і 2478 гмін.

Польща є членом Європейського Союзу з 1 травня 2004 року, а також входить в зону Шенгенської угоди (з 21 грудня 2007 року).

Влітку в липні середня температура становить 19 градусів за Цельсієм, але бувають дні з температурою більше 30 0С. Найхолодніші місяці в році — січень-лютий.

Читайте також: Перелік воєводств і найбільших міст Польщі

Валюта Польщі

Незважаючи на тривале членство країни в Європейському союзі в Польщі не поспішають переходити на євро, а продовжують підтримувати і розвивати свою офіційну валюту — злотий (złoty — PLN), який є вільно конвертованою платіжною одиницею і його можна обміняти на іншу валюту практично в будь-якій іншій країні.

В даний час в обігу знаходяться банкноти номіналом 10, 20, 50, 100 і 200 злотих, а також монети — 1, 2, 5, 10, 20, 50 грошів (пол. grosz) і 1, 2, 5 злотих. Також законним платіжним засобом є пам’ятні монети (з благородних металів) номіналом від 10 злотих до 1 тисячі злотих.

Як обміняти валюту і платити?

У Польщі офіційною валютою є злотий, але в тож же час можна розраховуватися і іншою валютою, наприклад, євро, тільки у випадку, якщо продавець і покупець про це домовляться. Здачу, як правило, ви отримаєте в злотих.

Платіжними картками в Польщі можна розраховуватися практично скрізь, у всіх торгових центрах та центрах послуг. Банкомати також доступні цілодобово.

У самій Польщі обмін валют найкраще робити не в банках, як прийнято в країнах СНД, а в спеціальних обмінних пунктах — канторах (kantory). Власники ж платіжних і кредитних карт Visa або Maestro можуть отримати готівку злоті практично за допомогою будь-якого банкомату, а також розрахуватися ними в торговельних точках, супермаркетах, ресторанах і на автозаправках.

У деяких випадках проводити оплату за надані послуги краще саме кредитною карткою, оскільки обмін грошей буде відбуватися автоматично за курсом Національного банку вашої країни і тим самим дозволить не втрачати свої кошти на завищеному курсі обмінних пунктів.

Де зупинитись?Детальніше на сторінці бронювання готелю, хостелу в Польщі

Митні правила

Митні правила в Польщі відповідають загальноприйнятим в Євросоюзі.
Більш докладно з ними можна ознайомитись на офіційному сайті: mf.gov.pl

Про те, що можна перевозити через кордон з Польщею і в якій кількості можна прочитати тут.

Телефони екстрених служб в Польщі

На всій території Польщі цілодобово і безкоштовно:

999 — швидка медична допомога

998 — пожежна служба

997 — поліція

112 — всі екстрені служби з мобільних телефонів

Влітку для туристів працює телефон безпеки (за даними Польської туристичної організації): (+48) 801 888 844, (+ 48-22) 278 77 77