Краків — серце Польщі. Путівник по місту

krakow1Краків називають духовною та культурною столицею Польщі та єдиним містом, в якому можна пізнати душу країни.
Важко уявити собі місто настільки легендарне та одночасно епічне, як Краків. Усі пам’ятки Кракова дуже важко описати коротко, так як легендами в Кракові овіяно усе — починаючи з історії його заснування, яка надає таку почесть князю Краку, що переміг в поєдинку дракона, продовжуючи легендами королівського замку Вавеля та завершуючи загадковим костелом та монастирем Паулінів.

Довгий час Краків був столицею польської держави, роком основи якого вважається 992 рік. Його вважають колискою духовності поляків, де знаходяться такі польські святині, як Кафедральний собор Святих Станіслава і Вацлава, тут покояться польські герої — Тадеуш Костюшко, Понятовський, Пілсудський, Сікорський, Юліуш Словацький, Адам Міцкевич.

Краків познайомить вас з воістину величним Вавелем — королівським замком, що розташований на пагорбі, на берегу Вісли. Вавель являє собою маленьке місто — з кріпосними стінами, вартовими вежами та прекрасними храмами.

Фото Вавель:

Ринкова площа Кракова одна з найстарших у Європі. На ній можна побачити чудовий Мар’яцький костел, стіни якого розписані Яном Матейко, а в будинку бувшого арсеналу знаходиться частина музейної колекції князів Чарториських — краще зібрання живопису в Польщі.

Окремої уваги заслуговує Яггелонський Університет, девізом якого є фраза «Розум перемагає силу», а одним зі студентів в свій час був сам Коперник.

Одним з відомих районів Кракова є Казімєж — в давні часи місце поселення євреїв, яке відрізняється різноманітністю архітектурних споруд, серед яких синагога Ісаака, над створенням якої працювали італійські архітектори. Також, в районі Казімєжа розташований костел Тіла Господнього , заснований самим Казимиром Великим, костел та монастир Паулінів, де захороненні літописець Длугош, письменник Крашевський, художник Виспянський.

Велич та унікальність Кракова, самого серця Польщі, на довгий час залишаться в серці мандрівника, який чув його легенди, ходив давніми вулицями, насолоджувався красою його храмів…

Фото Кракова:

 

Мапа Кракова:

Переглянути збільшену карту