3. Що вибрати: послуги ріелтора або самостійний пошук житла?

Важливо пам’ятати, що послуги ріелтора зазвичай складають вартість місячної оренди знайденого вам житла. Існує варіант, коли за певну плату ріелторська компанія надає вам тимчасовий доступ до своєї бази даних нерухомості, але не факт, що дана база буде актуальною на момент пошуку квартири.

Також, можлива оплата тільки по пошуку актуальних варіантів майбутнього житла, але в такому випадку, ріелтор може показати вам 3-5 варіантів і далі знову взяти оплату за послуги.

Незважаючи на певні ризики і зайві витрати, в послугах ріелторів є безліч плюсів, особливо якщо ви:
— Не знаєте місто — ріелтор допоможе швидко зорієнтувати вас у місті, чим скоротить ваш час проживання в готелі або хостелі;
— Не знаєте з чого почати — ріелтор допоможе зробити вибір між актуальними варіантами оренди житла;
— Не володієте польською мовою на достатньому рівні — ріелтор зможе знизити мовний бар’єр. Це важливо, особливо при укладанні договору про оренду житла.

Крім того, за численними відгуками іммігрантів у Польщі, ставлення орендодавців до іноземців досить насторожене і присутність польського ріелтора позитивно впливає на прийняття ними рішень.

Також, ріелтор допоможе з грамотним складанням договору про оренду житла.

Якщо у вас недостатньо коштів для оплати ріелторських послуг і ви знаєте польську мову на базовому рівні достатнім для спілкування, тоді цілком можливо самостійно зняти житло в Польщі за допомогою оголошень на сайтах.

Статті по темі:

1. Вибір міста та мікрорайону

2. Де шукати житло в Польщі

3. Що вибрати: послуги ріелтора або самостійний пошук житла?

4. Що вибрати: квартиру, кімнату, будинок … або кондомініум?

5. Кауція, договір оренди

* Інформація надана ipolsha.com на підставі особистого опитування іммігрантів, а також аналізу відгуків і реального досвіду взятого з відкритих джерел в інтернеті і має характер рекомендацій, не є офіційним документом.