4. Що вибрати: квартиру, кімнату, будинок … або кондомініум?

Вартість оренди житлових приміщень сильно залежить від розміру міста, географічного розташування самих воєводств Польщі, загальної житлової площі, ремонту, оснащення меблями і технікою, віком житлового фонду і т.д.

Для порівняння, подивіться середню вартість оренди квартир в залежності від міста, регіону та площі житла.

Оренда квартири — зазвичай найпоширеніший варіант для емігрантів.

Вартість оренди квартири буде складатися з суми: прибуток господаря + czynsz (в перекладі з польської — квартплата) + оплата енергоносіїв за лічильниками.

Czynsz — це адміністративний збір, до якого включаються витрати за прибирання території, вивезення сміття, квартирної плати тощо. Іноді, в czynsz може вже входити оплата за користування водою та іншими комунальними послугами, що необхідно уточнювати у власника квартири, так як величина даного збору залежить від різних факторів. Розмір czynsz може коливатися в межах 100-750 злотих.

Оплата за лічильниками, середні ціни: електроенергія (prąd) — 0,63 зл. / КВт, вода (woda) — 9 зл. / м3, газ (gaz) — 2,65 зл. / м3. Також, окремо оплачується інтернет — середня ціна 55 зл. у місяць.

Намагайтеся вибрати варіант, щоб максимальна кількість оплат входило czynsz і уточнюйте його суму в договорі про оренду.

Зверніть увагу на наявність газової або електричної плити на кухні. Наявність газової плити буде найбільш економним варіантом, тому що електрична плита витрачає велику кількість електроенергії (в середньому — 2 КВт / год).

При виборі квартири зверніть увагу на її технічне оснащення — наявність пральної машини, мікрохвильової печі, духовки, холодильника та інших побутових приладів, а також елементарної меблів. Часто бувають пропозиції з більш низькою ціною без належного оснащення, і купувати бракуючі речі на невизначений термін проживання недоцільно.

Врахуйте наявність балкона (для сушіння білизни, особливо при високій вологості як у Варшаві), паркувальних місць біля будинку (актуально в центральних районах міста), наявність ліфта (перевіз дитячої коляски і т.п.).

Оренда кімнати — найекономніший варіант для проживання. По суті, зняття кімнати або місця в кімнаті не сильно відрізняється від вибору квартири. Головна різниця — це ціна. Дуже часто, у вартість оренди кімнати вже включений czynsz, що істотно скорочує витрати на перебування в Польщі. Оплата енергоносіїв, також може бути включена в ціну, тому слід заздалегідь уточнити загальну суму оренди.

Також, уточніть вік ваших майбутніх сусідів у кімнаті чи квартирі і рід їх діяльності.

Незручностями в даному варіанті є загальна кухня, ванна кімната і туалет.

Середні ціни на знімання кімнати від 500 до 900 зл. / місяць.

Оренда будинку. Будинки в Польщі в основному знаходяться на околиці міста або за його межами, що не може не радувати любителів свіжого повітря, свободи, великій території і т.п. Вартість оренди залежить від місця розташування і загальної площі відповідно. У порівнянні з квартирами, не дивлячись та те, що ви не будете платити czynsz (квартплату, скіс газону, вивіз сміття і т.д.), загальні витрати на комунальні послуги в заміських будинках виходити вище за рахунок більшої витрати електрики, газу, кількості води, витрат на викачування каналізації (вартість в районі 200 зл./10 м3). Не варто забувати і про збільшення витрат на транспорт або бензин.

Кондомініум (Kondominium) — це своєрідна суміш попередніх варіантів, коли в одному будинку проживають кілька сімей, які зазвичай мають окремі входи і комунікації. Варіацій буває багато, наприклад, коли сім’я володіє двоповерховим будинком і облаштовує під здачу житлову площу першого поверху.

Даний варіант досить зручний, якщо ви терпите шум і компанію, любите спілкування і не є прихильником самоти.

При огляді житла (кімнати, квартири, будинки) обов’язково зверніть увагу на наявність дефектів: подряпини на паркеті, меблів; відколи на кахлі, плитці; тріщин у стіні і на стелі, цілісність техніки і т.п. Важливо перевірити відсутність вологості у ванній кімнаті і в приміщенні в цілому.

При виявленні чого-небудь внесіть опис даних проблем в договір про оренду. Таким чином, ви зменшите кількість можливих претензій у майбутньому.

Статті по темі:

1. Вибір міста та мікрорайону

2. Де шукати житло в Польщі

3. Що вибрати: послуги ріелтора або самостійний пошук житла?

4. Що вибрати: квартиру, кімнату, будинок … або кондомініум?

5. Кауція, договір оренди

* Інформація надана ipolsha.com на підставі особистого опитування іммігрантів, а також аналізу відгуків і реального досвіду взятого з відкритих джерел в інтернеті і має характер рекомендацій, не є офіційним документом.