5. Кауція, договір оренди

Кауція (kaucja) — перекладається як грошова застава і означає певну суму, яку господар може вимагати в якості застави на період знімання житла. Зазвичай, kaucja або як ще називають цю суму «депозитом» — дорівнює вартості місячної оренди житла і повертається після закінчення договору на оренду житла за умови, що все майно господаря збереглося цілим.

Тому, дуже важливою умовою при зніманні (оренді) приміщення є складання договору про оренду житлаumowa najmu lokalu mieszkalnego.

При огляді житла зверніть увагу на всі дрібниці, які допоможуть уникнути в майбутньому багатьох складнощів. Наприклад, вогкість на стінах може означати як наявність грибка, так і можливі проблеми з комунікаціями усередині стін або наявності проблем з трубами у сусідів. Якщо ви помітили невеликі відколи на декоративній плитці на стіні, підлозі — можлива осаду будівлі і т.п.

Про всі значущі дефекти, як приміщення, так і меблів, побутової техніки необхідно повідомити господареві і описати в договорі оренди житла, щоб надалі у власника не було приводу для відмови в поверненні kaucja з вимогою оплатити всі поломки.

У складанні договору оренди житла вам можуть допомогти ріелтор. У кожному разі, вимагайте у господаря помешкання надати документи на житло, щоб переконатися, що маєте справу з його власником. Також, попросіть у господаря ксерокопію паспорту (посвідчення особи) — dowód osobisty.

У договорі про оренду бажано прописати ціну оренди житла, суму «кауції» і «чинш», вартість комунальних послуг (ціна на воду, газ і т.д.) і хто саме їх оплачує.

Договір оренди (umowa najmu lokalu mieszkalnego) повинен захищати наймача житла від можливих казусів у майбутньому, наприклад: підняття ціни czynsz, оплати певної неустойки у разі дострокового розірвання договору (не повинно бути в договорі), одностороннє підвищення вартості оренди в односторонньому порядку, дозвіл на вміст у житловому приміщенні домашніх тварин (якщо є необхідність) і т.п.

Для орендодавця відсутність офіційного договору є можливістю ухилу від оплати податків, тому не варто брати участь у таких схемах.

Статті по темі:

1. Вибір міста та мікрорайону

2. Де шукати житло в Польщі

3. Що вибрати: послуги ріелтора або самостійний пошук житла?

4. Що вибрати: квартиру, кімнату, будинок … або кондомініум?

5. Кауція, договір оренди

* Інформація надана ipolsha.com на підставі особистого опитування іммігрантів, а також аналізу відгуків і реального досвіду взятого з відкритих джерел в інтернеті і має характер рекомендацій, не є офіційним документом.