Гданськ. Путівник по місту

photo_gdansk-9Гданськ — це приморське місто з тисячолітньою польсько-німецькою історією та чудовою архітектурою старого міста, де розташована найбільша в Європі цегляна церква. Це місто народження руху «Солідарність», яке сприяло кінцю комунізму у Східній Європі.

Розташоване на узбережжі Балтійського морю Гданськ є столицею Приморського воєводства. Разом з Сопотом та Гдинею, Гданськ формує так зване Труймясто (Потрійне місто) із загальною кількістю мешканців 750 тисяч (населення самого Гданська — 456 тис.). Гдиня є перш за все портовим містом, а Сопот — морським курортом.

Гданськ відомий своєю тисячолітньою історією та вражаючою архітектурою. Стара частина Гданська приваблює таку ж кількість туристів, як Краків або Варшава. В минулому місту була надана велика автономія, що разом з присутністю міста у Ганзейському союзі, сприяло швидкому економічному розвитку. Завдяки експорту зерна у XVI та XVII століттях Гданськ став одним з найбагатших міст регіону. Більш пізній період в історії міста був переповнений трагічними подіями.

Для туристів Гданськ, це перш за все архітектура, де захват та захоплення визивають навіть звичайні будинки: дивлячись на їх невеличкі вікна, червоні, коричневі та помаранчеві трикутні дахи, виникає відчуття перебування у казковому королівстві.

В наш час місто є приморською столицею Польщі та важливим культурним й науковим центром. Економіка міста швидко розвивається перш за все у двох напрямках: традиційне судноплавство та продаж бурштину з’єднались завдяки нафтохімічній, електронній та телекомунікаційній промисловості. Завдяки морському порту та міжнародному аеропорту, місто є важливим транспортним центром країни.

У центрі міста знаходяться найкращі готелі Гданська, категорія яких визначає ціни на їх розміщення. П’ятизірові розкішні готелі пропонують найкращі умови проживання, шикарні номери та першокласне сервісне обслуговування. У центрі міста також можна знайти й затишні міні-готелі та недорогі хостели, які ідеально підійдуть тим, кого цікавить головним чином нічліг. Забронював готель у центрі Гданська, вам не потрібно буде довго діставатися до пам’яток, так як основна їх частина зосереджена саме в центрі.

Детальніше про Гданськ:

Фотогалерея. Що подивитись у Гданську. Основні пам’ятки міста

Мапа Гданська: