Польща — найбільш приваблива країна для інвестицій

lider-invest-privlekatelnostiПольща зайняла перше місце в дослідженнях інвестиційної привабливості країн Центральної та Східної Європи, що проводились серед 1400 німецьких інвесторів в 16 країнах регіону. Таким чином поляки зберегли минулорічну позицію лідера, яку вони вибороли вперше у 2013 році після декількох років лідерства Чехії.

На питання «Інвестували б знову в країну локалізації фірми?» Польщу вказало 94% опитаних фірм з німецьким капіталом. Стільки ж вказали на Естонію, Литву ( 90%) та Чехію (88%). За оцінкою анкетування підприємств на фоні польського регіону позитивно відрізняється саме стан польської економіки. Так, 91 % респондентів оцінює економічну ситуацію в Польщі, як гарну або задовільну.
Середній показник добрих або задовільних оцінок для 16 країн регіону — це лише 58%. Вище за дану відмітку розташувались економіки Литви, Польщі, Естонії, Латвії та Чехії. Також, в аспекті позитивних перспектив розвитку для фірм виграють економіки Польщі, Латвії та Литви.

У 2014 році найбільшу критику інвесторів з Германії в Польщі визвали: система та інституції оподаткування, громадська адміністрація, а також невелика прозорість громадських торгів.
Всього, німецькі інвестори оцінювали інвестиційну привабливість країн регіону на основі 21 фактору.

Найгірші оцінки для 16 країн Центральної та Східної Європи стосуються низького відчуття безпеки інвесторів, що провокується мінливістю законів, слабкою громадською адміністрацією, невеликим передбаченням економічної політики, відсутності прозорості в процесі громадських торгів, а також неефективної боротьби зі злочинністю та корупцією. Вище всього оцінені наступні фактори: членство даної країни в ЄС, її переваги (кваліфікації, продуктивність), а також якість академічної освіти та доступність місцевих постачальників.

Це дев’яте дослідження, яке проводиться Польсько-німецькою торгівельно-промисловою палатою разом з 15 іншими білатеральними палатами регіону. З 2006 до 2012 років в лідерах була Чехія, а Польща піднімалася з восьмої сходинки на четверту, щоби нарешті зайняти друге місце у 2010-2012 роках, а у 2013 році вийти на позицію лідера та підтвердити її в дослідженнях цього року. Друге місце на подіумі переможців в 2014 році зайняла саме Чехія, а третє — Естонія.

Посилання на джерело