Затверджений проект угоди про правила прикордонного руху та спрощення у видачі віз Польщею українцям

viza-shengen-vpolshe.com_.ua_

Під час українсько-польських консультацій стосовно консульсько-правовим питанням у Львові затверджений проект угоди про правила прикордонного руху. Текст угоди передбачається деякі зміни, а саме:

—    встановлення 90-днівного строку перебування в межах прикордонної зони з дати кожного в’їзду;
—    відміна сплати за оформлення дозволів на перетин кордону для громадян України в другий та наступні рази;
—    виключення з переліку вимог для громадян України при перетині кордону в рамках прикордонного руху наявності страхового полісу;
—    включення в перелік додаткових населених пунктів, що входять в межі 30-ти кілометрової зони та які не були включені в такий перелік раніше.

Також, на даних консультаціях була досягнута домовленість про спрощення видачі віз для українців. Вже починаючи з 15 травня 2014 року громадяни України, що вже мали короткотермінові візи з метою туризму зможуть отримати річну багатократну візу, а громадяни, які звертаються за шенгенською візою вперше — отримають піврічну двократну візу.

Переселенці з території Польщі та їх нащадки зможуть клопотати про отримання дворічної візи при відсутності візової історії та п’ятирічної — при її наявності (разом зі супроводжуючою особою або опікуном).