День студента у Польщі

polska-studentyДень студента в кожній країні проходить по-різному. Але зазвичай святкування переростають у веселе, цікаве та яскраве свято. На відміну від України, Білорусії та Росії, де його відмічають один день, то в Польщі День студента святкують близько тижня та називають Ювеналія (від латинської Iuvenalia).

Точної дати початку свята як такої немає. Зазвичай Ювеналія стартує в середині травня, перед сесією, для того щоби студенти встигли добре відпочити та погуляти перед іспитами. Час проведення студентських днів в кожному місті різний. Це зроблено для того, щоби студенти змогли погуляти у себе на місці та встигнути відвідати Ювеналію в інших регіонах.

Починається Juwenalia з маршу студентів та урочистого вручення мерії ключів від міста представникам студентського самоврядування. Під час святкування відбувається велика кількість концертів з виступами не тільки вітчизняних зірок, але й закордонних виконавців, проходять виставки, вечірки, карнавали, а в деяких містах ночі музеїв та інші цікаві заходи.

Найвідоміші Ювеналії проходять в Ольштині при Варміно-Мазурському університеті, а також у Познані.