TOP-10 найдивніших пам’ятників Польщі

Подивіться на 10 найдивніших пам’ятників у Польщі. Це незвичайні, дивні та просто божевільні ідеї втілені у мистецькі витвори, які самі по собі стали привабливими туристичними пам’ятками.

Cписок дивних та одночасно дивовижних пам’ятників у Польщі складений в хронологічному порядку  — від старих до молодих. Впевнені, що деякі з них зненацька вас здивують.

1. Пам’ятник Сарані
Єдиний у світі пам’ятник сарані. Цей валун створений на честь перемоги над шкідником в 1711 році, після великої навали цих комах в Польщі. Валун розташований Zwierzyńcu в Розточанському національному парку. Можливо завдяки тій перемозі тепер в Польщі немає сарани.

pomnik-szarancza

2. Залізне дерево
Неподалік Jedliny-Zdrój знаходиться забутий історією пам’ятник — залізне дерево. Згідно розповідей, в тому місці під Буркатовим у 1762 році, під липою відпочивав прусський король Фрідріх ІІ Великий. Той самий, який сприяв першому розділу Польщі. З плином часу дерево зсихалося і тому було вирішено зробити його залізний відлив. Пам’ятник, який ще називають липою Фрідріха, стоїть в глибинці, біля житлового будинку. Інколи його використовують як вішалку для прання.

pomnik-żelazne-drzewo

3. Пам’ятник Бику
У Всхові знаходиться вражаючий пам’ятник Бику Ілона. Він був побудований в 1982 році, на місці колишнього пам’ятника на честь канцлера Отто фон Бісмарка. Бик на ім’я Ілон був гордістю племінного центру в Osowej Sieni. Ілон був справжньою зіркою, биком-виробником, завдяки якому  збільшилось кількість поголів’я та відповідно і дохід господарства. Він став прикладом втіленням родючості.

pomnik-byka

4. Пам’ятник Картоплі
У селі Biesiekierz знаходиться пам’ятник Картоплі висотою 9 метрів. Сама ж кулька висотою 4 метри. Пам’ятник був споруджений на честь нового сорту цієї рослини в сусідній картопляній фермі в Biesiekierz. Він був побудований в 1983 році, з ініціативи тодішнього директора господарства. Сама ж симпатична картопелька також розміщена в гербі гміни.

pomnik-ziemniaka

5. Пам’ятник Гриба ХХІ століття
У селі Łężeczki на площі для спостережень знаходиться пам’ятник Гриба. Розміщена на ньому табличка з гордістю повідомляє, що це перший пам’ятник відкритий у ХХІ столітті на земній кулі! В момент його відкриття країна була п’ятнадцять секунд після півночі 1 січня 2001 року. Згідно польськомовної Вікіпедії, пам’ятник був приурочений до 10-й річниці Шераківського ландшафтного парку та 38-ї річниці Академічного Клубу Seniora PTTK з Познані. До чого тут гриб? Хто їх знає…

pomnik-grzyba

6. Памятник НЛО
У селі Emilcin 10 травня 1978 приземлилося НЛО. На інопланетян випадково натрапив місцевий фермер Ян Вольський, який підвіз своєю бричкою космонавтів до їх інопланетного корабля. В подяку за поміч, ввічливі інопланетяни запросили його на декілька хвилин до свого космічного апарату. Серйозно…
З тієї причини у 2005 році в тому місці був відкритий пам’ятник, присвячений гостям Польщі з інших всесвітів. Пам’ятник був зведений фундацією Fundację Nautilus.

pomnik-ufo

7. Пам’ятник Диригента хвиль
Незвичайна скульптура знаходиться на узбережжі Балтійського моря, на бетонному майданчику — dalbie, розташованому в декількох метрах від берега Гдині. Мрійник, бо так також його ще називають, то постать хлопчика з диригентською палицею в руці. Коли здіймаються хвилі, здіймається також і поплавок, який прикріплений до палиці в руці. Це створює враження, ніби хлопчик в дійсності диригує водами Балтики. Скульптура була відкрита в 2009 році. Мабуть це одна з найоригінальніших ідей.

pomnik-dyrygent-fal

8. Пам’ятник Рексу
Дочекався і свого пам’ятника у Bielsku-Białej симпатичний герой польських мультиків — Рекс. Це персонаж, що був створений студією анімаційних фільмів у Бельсько-Бялій, тому і розташований у цьому місті. Рекс, висотою майже в метр, стоїть на задніх лапах та є невід’ємною частиною фонтану. Пам’ятник був відкритий в 2009 році.

pomnik-reksa-

9. Пам’ятник Пану Гумі
В варшавській Празі свого часу знаходився дійсно чудний пам’ятник — Пан Гума. Він уособлює місцевого п’яничку, що любив виступати біля місцевого магазину. На його пам’ять художник Павло Альтхамер створив відповідну скульптуру. Його установка пройшла в атмосфері скандалу і обурення. В даний час Пан Гума забраний з вулиці та чекає на оновлення та повернення на вулицю. Ця історія з пам’ятником зовсім дивна. Більше про дану скульптуру можна дізнатися на сторінці Польського музею сучасного мистецтва в Варшаві.

pomnik-pan-guma-
І на кінець, взагалі «цікавий» екземпляр.

10. Пам’ятник Чайнику
Кілька років тому в Mrągowie стояв дуже нетиповий пам’ятник. Він  називається просто — чайник. Чому — не питайте, це мало відомо. Але більшості спостерігачам він нагадує щось інше… зовсім інше.
Мрангівський Чайник то не просто якась там різьба. То велика знаменитість, який «гостив» навіть в ранковій передачі одного з національних телевізійних каналів в Польщі. На його честь була навіть створена фан-сторінка на facebook. Скульптура була профінансована з грошей мерії в Мронгово та Європейського Союзу.

pomnik-dorodny-czajnik

Посилання на джерело