Найнебезпечніші міста в Польщі. Тор-10

В якому місті в Польщі живеться спокійніше і можна без страху за гаманець та мобільний телефон гуляти вечорами по вулиці, а яке місто є осередком злочинності?
Рейтинг безпеки воєводських міст в Польщі склали аналітики Home Broker, ґрунтуючись на даних польської поліції за 2014 рік та власних дослідженнях.

Katowice-top-10

Десять найнебезпечніших воєводських міст у Польщі (у зворотному порядку):

10. Гожув Великопольський
Кількість злочинів на тисячу осіб населення: 30,2

Загальна кількість злочинів, скоєних у 2014 році у Гожуві Великопольському склала близько 49 відсотків нижче, ніж роком раніше.

9. Варшава
Кількість злочинів на тисячу осіб населення: 30,3

Статистика Головної Комендатури Поліції за 2014 рік показує, що номінально більшість злочинів скоєно у Варшаві. У 2014 році їх сталося  майже 52 тис., що на 80 відсотків більше, ніж у Вроцлаві. Але Варшава є столицею і найбільшим містом Польщі, тому це й не дивно, що в номінальному вираженні вона досягає найбільшу кількість злочинів.
У Варшаві за 2014 рік було викрадено 2109 автомобілів, що в середньому складає 1,23 на тисячу мешканців. В цій категорії польська столиця займає друге місце після Познані.

8. Лодзь
Кількість злочинів на тисячу осіб населення: 30,7

7. Кельце
Кількість злочинів на тисячу осіб населення: 31,5

6. Щецін
Кількість злочинів на тисячу осіб населення: 35,0

5. Краків
Кількість злочинів на тисячу осіб населення: 36,9

4. Ополе
Кількість злочинів на тисячу осіб населення: 38,8

3. Вроцлав
Кількість злочинів на тисячу осіб населення: 45,1

Вроцлав є ганебним рекордсменом за кількістю крадіжок — в 2014 році їх сталося в перерахунку на тисячу мешканців аж 15,4, що наприклад, в п’ять разів вище ніж в Білостоці (показник 3,3). Крім того, у Вроцлаві була найбільша кількість крадіжок зі зломом (включаючи вривання у будинки та авто) — майже вісім зломів на тисячу осіб. Наприклад, у Жешуві даний вид злочину зустрічається в 4 рази менше.

2. Познань
Кількість злочинів на тисячу осіб населення: 45,3

Познань може «похвалитися» найбільшою кількістю викрадень автомобілів — в 2014 році у Познані сталося 908 таких злочинів (1,65 на тисячу жителів).

1. Катовіце
Кількість злочинів на тисячу осіб населення: 58,0

У Катовіце в 2014 році відзначено самі негативні події на тисячу у загальній категорії, з особливим обліком бійок та побиття — було 0,43 на тисячу жителів. Це майже на три рази більше, ніж в Бидгощі, Гданську та Варшаві. Друге місце (після Вроцлава) Катовіце займає з точки зору крадіжки зі зломом — майже сім крадіжок на тисячу жителів.

Найспокійнішими містами виявилися Білосток, далі Бидгощ та Жешув.

Посилання на джерело