Обережно! Шахраї на ринку оренди житла в Польщі

arenda-nedvizimost-v-polshe_com-ua-1Перед тим, як почати вибирати собі житло в Польщі, зверніть увагу на деякі нюанси, які допоможуть вам уникнути шахраїв як на сайтах оголошень з пошуку житла (квартир, кімнат тощо) у Польщі, так і серед агентств нерухомості.

1. НІКОЛИ не сплачуйте  агентствам до підписання контракту оренди квартири (житла). Оплачувати потрібно тільки комісію для агентств і ніяких інших зборів.

2. Не платіть за перегляд!
Не варто платити тільки за огляд житла, призначеного для оренди. Коли ви зв’язуєтеся з агентством нерухомості, то можете почути, що повинні заплатити певну суму за огляд квартири. Відразу подякуйте такому агентству. Пам’ятайте, що агентства залежать від того, щоб знайти клієнта і зняти для нього квартиру або інше житло. При цьому агентство і так бере величезну комісію.

3. Не платіть за адресу!
Часто можна зустріти, що за надання адреси з бази нерухомості агентства для самостійного пошуку житла, яке буде відповідати вашим критеріям, необхідно внести оплату. Це низька плата в районі, наприклад, 200 злотих. І часто клієнти платять тільки за неіснуючі адреси або пропозиції оренди, які давно вже не актуальні.
Потрібно розуміти, що в агентства звертаються господарі нерухомості і ці агентства повинні отримувати прибуток на якнайшвидшому пошуку і здачі житла, а не на утомливих пошуках варіантах протягом тривалого часу.

4. А де фотографії квартири?
Оголошення, які не мають фотографій самих житлових приміщень (квартири, кімнати, будинки) також виставляються шахраями. Агентствам нерухомості і власникам необхідно здійснити операцію і відповідно найкращим чином представити житло. Нікому не вигідно показувати приміщення і зайвий раз почути, що воно не подобається, оскільки не були виставлені фото.

5. Дешево, але чи так це?
Будьте пильні з оголошеннями і агентствами, які пропонують дуже дешеві квартири, наприклад «кавалерки» нижче 1000 злотих (з чинжем) і двокімнатні квартири за 1200 злотих разом з комунальними послугами. Орендувати у Варшаві житлове приміщення за такі ціни дуже важко. Величезний відсоток таких пропозицій про оренду житла фальшиві, а для того щоб знайти квартири за таку ціну необхідно багато часу, систематичних перевірок оголошень і самих приміщень.

6. Дані агентства нерухомості або власника.
В оголошенні про здачу житла агентства або господарі квартир повинні надати свої контактні дані (прізвище та ім’я, номер контактного телефону, e-mail, адреса і т.п.). Уникайте оголошень, які не мають повні контактні дані, а лише, наприклад, тільки електронну пошту.

Можливо, дані рекомендації здадуться занадто суворими. У кожному разі, будьте пильні, і ви обов’язково знайдете найкращу пропозицію на ринку житла в Польші!