Польській полуниці загрожує знищення — Нікому збирати?

klubnika-polsha-2015Сумна доля чекає польську полуницю. Все було проти наших виробників: цього року урожай полуниці в Китаї, російське ембарго і — зрештою — немає бажаючих для збору цих улюблених поляками ягід.

Цього року врожай полуниці в Китаї може бути значно вище, ніж роком раніше. За даними деяких джерел, зростання виробництва може скласти 100 тисяч тонн порівняно з 2014 роком. Великий врожай може означати збільшення тиску на зниження цін китайської полуниці і, отже, зниження цін на європейському ринку — оцінюють аналітики Банку Продовольчої Економіки. Вирощування полуниці стає менш вигідним.

У Польщі спостерігаються найнижчі ціни на ці ягоди на всій території Європейського Союзу. Великою конкуренцією, крім поставок з Китаю, для польських виробників полуниці є Нідерланди, Бельгія та Німеччина. Тому нам важко існувати на цих ринках і конкурувати з їх власним виробництвом. Тим більше, що тамтешні виробники захищаються із за того, що польська полуниця дешевше в кілька разів.

Також впав експорт польської полуниці на російський ринок через ембарго, а значить великий ринок збуту, яким був раніше російський ринок, перестав існувати. Російські контрагенти були дуже цінні для польських експортерів полуниці, бо платили добре, часто відразу після доставки, не так, як інші партнери з Заходу — через кілька тижнів.

І останній цвях у труну польської полуниці: не вистачає бажаючих для збору цих фруктів на наших плантаціях, незважаючи на те, що часто можна заробити навіть 100 злотих за день. Однак це важка робота, і тому не вистачає збирачів. Тому не дивно, що багато виробників полуниці переорієнтується на іншу продукцію.

Гучним був випадок з польським полуничним королем Янушем Глініцкім з-під Сероцьк, який минулого року розорав 450 га полуниці і посадив на їх місці малину, яку можна збирати за допомогою комбайна.

Посилання на джерело