Вихідні дні в Польщі у 2015 році. Шанси на відпочинок

kalendarz-styczen-2015Усіх хто працює та навчається в Польщі у 2015 році чекає 113 вихідних днів, тобто на два менше, ніж у 2014 році. Офіційних святкових днів буде 13, я яких два випадуть на суботу і чотири на неділю.

Загалом, 2015 рік не створить багато можливостей для продовження вихідних в Польщі, але розпочати його можна одним довгим вихідним. 1 січня випадає на четвер, а свято Трьох Королів 6 січня — у вівторок. Ті, хто зміг взяти, всього два дні відпустки — 2 і 5 січня — зможуть отримати можливість мати цілих шість днів відпочинку від роботи.

У 2015 році 15 серпня — свято Внебовзяття Пресвятої Діви Марії (Успіння) та одночасно Свято Війська Польського, а також другий день Різдва Христового (26 грудня) — припадуть на суботу, але відповідно до рішення Конституційного Суду Польщі від 2 жовтня 2012 року, за свята, які випадають в суботу, особам працюючим з понеділка по п’ятницю, покладається додатковий день відпочинку. Термін їх надання однак, залежить від роботодавця, тому важко буде продовжити вихідні для всієї родини чи для подорожі додому.
Трохи «гірше» виглядає ситуація з днями законно вільними від роботи, які припадають на неділю. У 2015 році їх буде три — 3 Травня, Зіслання Святого Духа (Зелені Свята — 24 травня) і Всіх Святих (1 листопада). Четверта вільна неділя — це традиційно Пасха.

Травень 2015-го не принесе можливості для тривалого відпочинку від роботи. Традиційно «довгі» травневі свята триватимуть тільки три дні, так як 1 травня випадає на п’ятницю, а Свято Конституції 3 травня на неділю. У свою чергу, Зіслання Святого Духа, або Зелені Свята — день вільний від праці та припадає також на неділю (24 травня).

Більше можливостей для відпочинку, створює Свято Незалежності. У 2015 році 11 листопада випадає на середу, тому, якщо ми візьмемо два або чотири дні відпустки, ми отримаємо п’ять або дев’ять днів, вільних від роботи. У середині листопада, це може бути гарною ідеєю, щоб зібрати сили для подальшої роботи.

Різдво Христове — 25 і 26 грудня — в 2015 році будуть в п’ятницю і суботу. Тому за суботу роботодавець зобов’язаний дати нам вільний день та можна розраховувати на те, що багато фірм нададуть його в переддень Різдва — день, в якому співробітники і так, як правило, можуть вийти з роботи трохи раніше.