Через врожай яблук Польщу атакували ведмеді

Zakopane-2014-vedmedi-jablukaЧотирьох ведмедів, які гуляли по вулицям Закопане записав міський моніторинг. Це ще один випадок, коли ці тварини спускаються з гір в місто. Природознавці з Національного парку Татр відмічають, що відвідування міста цими найкрупнішими з татранських хижаків не є чимось незвичайним, тому що почався традиційний осінній ведмежий сезон збору яблук, що ростуть в домашніх садах.

Не те, щоб ведмеді раптово взяли і спустилися з гір, — пояснює Філіп Зємба з TDI. — Вони весь час перебували прямо на кордоні міста Закопане, в основному в районі вулиць Стронжіскей і До Бялего. Не показуються людям, бо не бачать в цьому сенсу. Тепер, коли на деревах з’явилися смачні яблука, ці тварини будуть частими гостями біля будинків, розташованих недалеко від межі парку, — додає він.

Як додає експерт по ведмедях, є дуже простий спосіб захистити себе від візиту непроханого гостя.
— Вам просто потрібно зібрати яблука, які лежать в садах, — радить Зємба. — Варто також подбати про те, щоб в смітті близько вдома не було залишків їжі. Ведмеді шукають в основному яблука, але якщо їх не знайдуть, що не погребують і іншим меню. Недобре буде, якщо ведмеді звикнуть, що можуть легко отримати інший тип харчування.

Ведмеді в Закопане з’являтимуться доти, поки не прийде час зануритися в зимовий сон. А коли це буде? Як пояснює співробітник TPN, на це впливають два фактори — повинен бути сніг і повинно бракувати їжі. Тоді ведмеді і підуть у свої барлоги.
А поки що у жителів Закопане є всі шанси на близьку зустріч з царем Татр. Природознавці радять у таких випадках дозволити йому поїсти і спокійно піти.

Співробітники Татранського Національного Парку попереджають, що візити ведмедів в Закопане траплятимуться все частіше і частіше. Тому є сенс прибрати всі яблука з прибудинкових садів.


Посилання на джерело