Польща шукає працівників зі Сходу

Praca-w-Polsce-vpolsheНе дивлячись на велике безробіття, особливо серед молодих людей, частина підприємців має потребу в робочих руках. В деяких галузях економіки польських працівників могли б замінити люди поза кордону. Польща може стати привабливою країною, наприклад для українців.

За словами віце-прем’єра Януша Пехочінського, польська економіка потребує працівників із Сходу, в тому числі з України. Це мають бути особи с відповідними кваліфікаціями та освітою.

Міністр економіки в інтерв’ю для IAR переконує в спрощенні процедур для сезонних працівників. Пехочінський одночасно застерігає, що в Польщі все частіше панує високе безробіття та роботу в першу чергу потрібно забезпечити полякам.

Віце-міністр праці та громадської політики Яцек Менчіна вважає, що варто залучити українців до навчання в Польщі. Це кращий спосіб переконати їх залишитись в Польщі. Завдяки такій політиці Польща забезпечила б собі спеціалістів, яких вже через декілька років буде не вистачати економіці або медичній галузі.

З початку року українська гривня по відношенню до злотого втратила у вартості біля 35%. Це також провокує, що заробітки в польській валюті стають для українців все більш привабливими.

За даними міністерства праці, тільки в минулому році в повітових закладах було зареєстровано більше 80 200 людей з України.

Більше 30 тисяч з них працювали в лісництві та сільському господарстві, а більше 11 тисяч у будівництві. В минулому році працедавці отримали більше 20 400 дозволів на працевлаштування громадян з України.

Посилання на джерело