«Gazeta Wyborcza»: мертві напрямки навчання

obrazovanie_v_polsheУ вузах йде додатковий набір, а на деяких безкоштовних стаціонарних напрямках вільно по декілька десятків місць, — повідомляє «Gazeta Wyborcza».

Образотворчі установи з небажанням повідомляють скільки саме в них вільних місць. Пояснюють це тим, що під час додаткової рекрутації все може змінитися. В реальності вони побоюються зізнатися, що на деякі напрямки немає бажаючих, а це шкодить іміджу вуза.

У 2013 році найбільша криза зачепила педагогіку. На педагогічному денному навчанні в Польщі залишились сотні вільних місць. В цьому році подібна доля видалася у охорони довкілля.

Газета також пише, що мало хто з абітурієнтів в цьому році побажали стати політологами. Великі проблеми має Вроцлавський університет — на цей напрямок подали заяви майже пів людини на місце.

Вищі учбові заклади змушені деколи закривати деякі напрямки. Лодзький  університет ліквідував культурну регіоналістику (бажання там вчитися виявило лише 0,23 людини на місце), а також регіональне навчання (0,32 людини на місце).

Також, Щецінський університет призупинив два напрямки: філологію (спеціальність: українська філологія), а також геоаналіз.

Посилання на джерело