Депутати Сейму : в Польщі зросла активність російських спецслужб

800px-PolskiSejm-bigДо збільшення бюджету польських спецслужб нещодавно призвали політики на засіданні сеймової спецкомісії по питанням активності російської розвідки в зв’язку з конфліктом в Україні. Це питання розглядають також депутати коаліції. Політики оцінили, що «в Польщі зросла активність російських спецслужб».

Інформацію про активність російських спецслужб керівники цивільної та військової розвідки, а також контррозвідки, представляли комісії протягом чотирьох годин.

Після дебатів представники опозиції закликали до збільшення бюджету служб. Як казав Марек Опьола (PiS), немає чого приховувати, що стосовно конфлікту на Україні активність російських служб зросла по всьому світу, а також в Польщі. «Ця активність набагато, набагато більша», — оцінив він. За його словами, польські служби відкрито говорять, що в них немає достатньо сил та засобів, щоби протистояти активності російських спецслужб.

Також, Артур Дембський (TR) оцінив, що в інтересах росіян лежить велика активність їх служб в Польщі. «Та, звичайно, вони не лінуються — можна так казати», — додав він та підкреслив, що «польські недофінансовані служби» повинні бути рівнозначним суперником для російських служб. «Якщо ми будемо так піклуватись про спецслужби, як зараз, то ми не можемо розраховувати в майбутньому на дуже великий успіх, тому що оперативні фонди в них недостатні», — оцінив Дембський. Також, він звернув увагу на необхідність збільшення бюджетів спецслужб — «Якщо грошей буде більше, наші служби будуть більш ефективними».

В свою чергу Станіслав Взьонтек (SLD) сказав, що польські служби повинні бути, в першу чергу, більш уважними. «Ми отримали інформацію, що польські служби, як внутрішні, так і зовнішні, мають повний огляд інформації, що стосується активності іноземних спецслужб на території країни й того, що робиться в Україні», — додав депутат на засідання комісії.

Також, Взьонтек закликав до збільшення бюджету на розвідку та контррозвідку. «Зовнішня агентура посилює свої дії на території нашої країни і потреби нашої зовнішньої активності також збільшуються», — аргументував він.
На питання, чи зросла активність російських спецслужб в Польщі з початком української кризи, Взьонтек оцінив, що «вона теоретично утримується на тому ж рівні», але не секрет, що росіяни зацікавлені, наприклад, технічною модернізацією польської армії.

Керівник спец комісії Збігнєв Сосновський (PSL) запевнив, що польські служби належним чином реалізують свої задачі, піклуючиь про безпеку країни та громадян. «Польщі не наражена на підвищену небезпеку» — відмітив він.

Посилання на джерело