Вони хочуть бути лікарями та заробляти

Фото: wroclaw.gazeta.pl
Фото: wroclaw.gazeta.pl

На медичну освіту у Вроцлаві в цьому році зареєструвалося в три рази більше кандидатів, ніж у минулому.
За 220 місць лікарського напрямку у Вроцлавському медичному університеті борються 5503 людини. Це значить, що на одне місце приходить 25 бажаючих.

Ще більший інтерес викликає стоматологія. Бажаючих в чотири рази більше, ніж в минулому році — 2876 людей. В результаті на одне місце в даному напрямку приходиться 55 чоловік.

Гарна оплата та безпечна робота

Павел Врублевскі з Нижньосілезьської лікарської палати вважає, що велика зацікавленість даним навчанням виникає з того, що професія лікаря одна з небагатьох добре оплачених та забезпечуючи гарне майбутнє.
«Лікар буде потрібен завжди і всюди. З цією професією можна з легкістю шукати працю за кордоном», — пояснює Врублевскі.

Однак не всюди інтерес до медицини виріс з минулого року так сильно, як у Вроцлаві. В Сілезьському медичному університеті бажаючих в цьому році не на багато більше, а у Варшавському навіть трохи менше. Але в цьому вузі медицина була дуже популярною рік назад — тоді на цей напрямок зареєструвалося в два рази більше бажаючих, ніж в поточному році.

Математика легша від фізики?

Генрік Ребандель, секретар приймальної комісії Варшавського медичного університету, підозрює, що на це могло вплинути зміна кваліфікованих критеріїв під час рекрутації — замість обов’язкової до цього часу фізики можна було здавати математику.

В цьому році ідентичні зміни настали й у Вроцлаві.
«Замість оцінок по хімії та біології на розширеному рівні в цьому році під час набору, ми вперше беремо до уваги також математику, як альтернативу для фізики. Це могло мати вплив на зріст популярності медичних напрямків», — аналізує ректор Медичного університету, професор Марек Зентек.

Подібної точки зору притримується Зофья Станіш, абітурієнтка, якій не вдалося в цьому році поступити на медицину.
«Фізика набагато важча за математику. Не потрібно було її здавати, і я думала, що в мене більше шансів поступити. Особливо тому, що по всім предметам я була чудово підготовлена. Але я не очікувала, що конкуренція буде такою великою», — зізнається Зося.

Потрібно 277 пунктів з 300

Павел Врублевскі вважає. що велика кількість бажаючих на даний напрямок навчання є гарною новиною. За великою кількістю конкуренції студентами стануть тільки найкращі з числа абітурієнтів. Зараз підтверджується, що перший список осіб, які за кваліфікувалися до числа студентів на медицину, з найнижчих показників отримали аж 277 пунктів з 300 можливих.

Мама однієї з абітурієнток, теж лікар, зазначає також, що дуже добрі результати майбутніх студентів — це ще не все. Геній не завжди йде в парі з комунікативними здібностями, а вони є в професії лікаря дуже важливими.

Посилання на джерело