Жоден з українців в цьому році не отримав статус біженця в Польщі

urzad-ds-cudzoziemcow-polskaПротягом півріччя про надання статусу біженця просили в Польщі в 20 раз більше українців, чим за весь минулий рік — вияснив репортер RMF FM Кшиштоф Сасада. Це значне збільшення кількості заявок є результатом надзвичайно напруженої ситуації в Україні.

Люди, які бігли в Польщу, це перш за все мешканці сходу та півдня України, які залишили свою країну за різними причинами. По-перше, учасники в акціях протесту так званих «Євромайдан» в містах, де більшість мешканців є противниками нової української влади. Також, перш за все, це мешканці Донецької та Луганської областей, в яких продовжуються бойові дії.

Частина людей, що подали заяви на статус біженця в Польщі — чоловіки, які відмовились від військової служби в зв’язку із загрозою війни.

В поточному році українці стали другою за чисельністю етнічною групою — після росіян, хто хоче отримати статус біженця в Польщі. В травні та червні українці подали більше заявок, ніж росіяни.

Стан черги.
Жоден з українців, який в цьому році подав заяву, до теперішнього часу не отримав статус біженця в Польщі, при тому, що з січня таких заявок було більше 900.

Хоча Україна й знаходиться на межі громадянської війни та на сході країни ведуться бойові дії, польські чиновники кажуть, що позивачі не відповідають вимогам.

Як повідомляє репортер RMF FM, Україна поділена, але на більшій частині території країни абсолютно спокійно. Відповідно до польського законодавства, ті хто подають на статус біженця в Польщі, спочатку повинні знайти місце проживання та притулок у своїй країні.

В теперішній час, Управління по справах іноземців проводить більше 750 процедур на отримання статусу біженця для українців. Майже двісті процедур було припинено або видана відмова.

Посилання на джерело