Як перевірити автомобіль придбаний у Польщі

avto-perevirka-polshaУ покупців вживаних автомобілів в останній час з’явилась нова зброя в боротьбі з недобросовісними продавцями. Першим з них є сайт — epuap.gov.pl, на якому можна перевірити марку авто, її реєстраційний номер, серію та номер свідоцтва про реєстрацію, дату реєстрації, дані власника та правильність VIN. База даних також включає в себе тимчасову ліцензію (дозвіл).

Другим є тільки що почавши роботу сайт historiapojazdu.gov.pl, який включає в себе інформацію про рік продукції, номера VIN, страховому полісі ОС, строку дії технічних перевірок, статусі реєстрації (зареєстровані тимчасово, зареєстровані чи не зареєстровані), даті видачі діючого свідоцтва про реєстрацію та даті видачі автомобільної карти. В розділі «informacje» також показані данні про свідоцтво homologacji, обсяг та максимальна потужність двигуна, паливо, викиди вуглекислого газу, середні витрати палива, кількість місць, вага, дозволена вага, кількість вісь та їх відстань, відстань коліс.

В розділі «oś czasu» можна знайти історію автомобіля, а саме рік випуску, данні про першого власника в Польщі, дату першої реєстрації в Польщі, кількість власників з моменту реєстрації, співвласників, воєводство, в якому зареєстроване транспортний засіб. Новий сайт працює ще не в повному обсязі, маються прогалини в даних (наприклад в полісах ОС) або завісають сторінки. MSW у Польщі заявило, що система буде повністю дороблена до 2016 року.